کتاب های معرفی شده توسط مصطفی ملکیان

تمامی کتاب های معرفی شده توسط مصطفی ملکیان

تاکنون فهرست‌های گوناگونی به عنوان کتاب‌های توصیه‌شده و پیشنهادی مصطفی ملکیان (فیلسوف اخلاق ایرانی) منتشر شده است:

کتابهای معرفی شده در جلسات روانشناسی اخلاق مصطفی ملکیان :

این فهرست کتاب‌ها و مقالات معرفی‌شده و یا رفرنس داده شده‌ای که آقای ملکیان در جلسات روان‌شناسی اخلاق به آن‌ها اشاره داشته‌اند (شامل ۷۷ کتاب و مقاله) را دربرمی‌گیرد.

پاسخ مصطفی ملکیان به چالش معرفی ده کتاب اثرگذار :

سیاه‌ای که محمد هادی ملکیان (برادر زاده‌ی ایشان) فهرستی با عنوان «چالش معرفی ده کتاب اثر گذار» را از جانب ایشان در صفحه‌ی فیسبوک خود منتشر کرده است.

لیست رمان‌های پیشنهادی مصطفی ملکیان :

لیستی که آقای امیرحسین مجیری (در وبلاگ عنبرافشان) برای نخستین‌بار از ۴۵ رمان معرفی‌شده از جانب ایشان – در گفتگوهای انجام شده‌ – منتشر کرده‌‌اند.

سلسله کتاب‌های معرفی‌شده در جزوات مصطفی ملکیان :

این لیست که با عنوان «سلسله کتاب‌های معرفی‌شده در جزوات مصطفی ملکیان» منتشر شده، موضوع‌بندی دقیقی دارد که با رجوع به هر یک می توان لیست کتاب‌های پیشنهادی در همان موضوع را با ذکر منبع و توضیحات دید.

کتاب‌های پیشنهادی مصطفی ملکیان :

به درخواست سایت صدانت آقای صدیق قطبی فهرستی از عناوین کتاب‌هایی که ایشان در برخی محافل و نشست‌ها برای بهبود وضع روانی، اخلاقی و معنوی توصیه به خواندن آن‌ها داشته‌اند را گردآورده است.

5 نظر برای “کتاب های معرفی شده توسط مصطفی ملکیان

 1. باسلام خدمت استاد گرامی آقای ملکیان آرزومندم که همیشه در صحت و سلامتت باشید . من مدت کوتاهی است که سخنرانی های شما را در تلگرام گوش می کنم بسیار آموزنده و مفید می باشد از خداوند می خواهم که شما را در پناه خود محفوض نگه دارد تا من و امثال من از سخنرانی های شما بهرمند گردیم . اگر ممکن است سخنرانی های جدید را به ایمیل من ارسال فرمایید . با تشکر حسین اسدی

  1. آقای اسدی عزیز!
   با سلام و احترام
   گمان می کنم مطالب جناب آقای ملکیان قدری برای امثال بنده و شما ثقیل باشد. از املای شما متوجه شدم حال روزتان مثل من است. اگر خدا بخواهد آقای ملکیان را محفوض!! نگه دارد نمی دانم قرار است با ایشان چه کند مگر اینکه تصمیم بگیرد محفوض شما را محفوظ بخواند تا شاید لطفی شامل حال آقای ملکیان شود. البته خدا از این کارها می کند نمونه اش در مورد بلال حبشی بود که سین بلال را شین متوجه می شد.
   اشتیاق شما تحسین برانگیز است اما در گوش دادن و خواندن مطالب فلسفی عجله نکنید این راه پرفراز و نشیب است.
   دوست شما رضا.

  1. سلام البته شاید آقای رضا زیاده روی کرده باشند اما تنفر در کلام ایشان دیده نمیشود و بنده احساس کردم با نیتی دوستانه از ایشان خواسته اند که ابتدا مقدمات تفکر فلسفی را بیاموزند بعد به سخنرانی های جناب دکتر. و البته که هر سخنی برای هر کسی مطلوب و خوب نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *