گفتگوی زنده اهالی فرهنگ؛ لایو اینستاگرام

گفتگوی زنده اهالی فرهنگ: لایو اینستاگرام

در پی وضعیت پدیدآمده پس از شیوع ویروس کووید ۱۹ و دشواری یا عدم امکان برگزاری جلسات حضوری، بسیاری از گفتگوهای فکری و فرهنگی در فضای مجازی برگزار می‌شود. از این‌رو شایسته دیدیم تا آن دسته از گفتگوهای زنده‌ی اینستاگرامی را که به عرصه‌های فکری فرهنگی و اجتماعی مرتبط‌اند به شکل سامان‌مند و متمرکزی اطلاع‌رسانی کنیم.

مخاطبان عزیز می‌توانند ما را در اطلاع‌رسانی هر چه بهتر و فراگیرتر جلساتی از این دست با گذاشتن کامنت یاری کنند.

ما نیز منتخبی از جلسات مفید برگزار‌شده را در یوتیوب و آپارات صدانت بازنشر می‌کنیم و لینک آنها را در کانال تلگرام صدانت تی‌وی به اشتراک می‌گذاریم.

.


.

مجموعه‌گفتگوهای علیرضا امتیاز

علیرضا امتیاز -از معماران خوش‌نام شیراز- در سلسله لایو‌های اینستاگامی خود بیشتر به موضوعاتی چون تکامل، مغز، علم، ژن و آگاهی می‌پردازد. علاوه بر صفحه اینستاگرام وی، بسیاری از گفتگوهای پیشین او را می‌توانید در یوتیوب و آپارات تماشا و دریافت کنید.

.


.

مؤسسه خانه دوستان آشنا

این مؤسسه با هدف ارتقاى سطح فرهنگى خانواده‌ها تاسیس شده است. لایو‌های آن را می‌توانید در اینستاگرام موسسه دنبال کنید. کانال تلگرامی خانه دوستان آشنا نیز به صورت مداوم اخبار این گفتگوها را پوشش می‌دهد.

.


.

نشست های گفتار و اندیشه

در دوران قبل از کرونا، در نشست‌های گفتار و اندیشه هر ماه یک کتاب با حضور نویسنده/مترجم معرفی و بررسی می‌شد. پس از آن این جلسات با موضوعات گوناگون در اینستاگرام “نشست های گفتار و اندیشه” برگزار می‌شود و در کانال تلگرام آنها نیز خبررسانی و بازنشر می‌شود.

.


.

نشر نو

نشر نو با پخش لایو و گفتگو با نویسندگان، مترجمان و دیگر اهالی فرهنگ فضای خوبی را برای دوست‌داران کتاب مهیا کرده. این نشر را می‌توانید در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

.


.

خیریه غدیر

خیریه غدیر که پیش از این، نشست‌هایی مجازی‌ با رویکرد اجتماعی و فرهنگی برگزار می‌کرد، در این روزها نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. کانال تلگرام این خیریه علاوه بر پوشش فعالیت‌های خیّرانه‌اش، محتوای این جلسات را نیز منتشر می‌کند.

.


.

مؤسسه‌ی رحمان

رحمان موسسه‌ای غیردولتی و غیرانتفاعی است که برای انجام امور خیرخواهانه اجتماعی،با رویکردی پژوهشی و فرهنگی فعالیت می‌کند. لایوهای آن را در اینستاگرام موسسه رحمان می‌توانید دنبال کنید. کانال تلگرام این موسسه نیز محتوای این جلسات را منتشر می‌کند.

.


.

انجمن اندیشه و قلم

انجمن اندیشه و قلم یک سازمان مردم نهاد غیردولتی است که با اهداف فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی شکل گرفته. سایت، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام این انجمن به خوبی فعالیتشان را پوشش می‌دهد.

.


.

موسسه فهیم

این موسسه بیشتر بر روی مسائل دینی تمرکز دارد و معمولا در لایو‌های خود از روحانیون دعوت می‌کند. اینستاگرام، پیج آپارات و کانال تلگرامی این موسسه رویدادهای آن را به خوبی پوشش می‌دهد.

.


.

مرکز تحقیقات اسلامی

این موسسه بیشتر بر روی مسائل دینی تمرکز دارد و معمولا در لایو‌های خود از روحانیون دعوت می‌کند. محتوای تولیدشده این مرکز به طور منظم در تلگرام، واتساپ، ایتا و سروش منتشر می‌شود.

.


.

پژوهشگاه علوم انسانی ihcss

این پژوهشگاه نیز نشست‌های خود را به صورت مجازی در سایت خود پخش می‌کند. اگر به فعالیت‌های این پژوهشگاه علاقه‌مند هستید بهتر است به تلگرام آن ملحق شوید تا در جریان زمان دقیق این جلسات باشید.

.


.

مجموعه‌گفتگوهای مرتضی کاظمی

مرتضی کاظمی در صفحه اینستاگرام خود به مباحث اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌پردازد. ایشان گاهی به صورت لایو با اندیشمندان این حوزه نیز به گفتگو می‌نشیند. در صورت تمایل می‌توانید در تلگرام نیز مباحث او را دنبال کنید.

.


.

مرکز سعدی شناسی

همانطور که از نام این مرکز مشخص است، مشخصا برای شناخت سعدی و آثار ایشان تاسیس شده است. این مرکز را از سایت رسمی آنها، صفحه اینستاگرام و آپارات آنها می‌توانید دنبال کنید.

.


.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی

این حزب نیز از فضای اینستاگرام استفاده کرده است و سخنرانی‌های زنده‌ای را با محتوای نواندیشی دینی منتشر می‌کند. تلگرام این حزب را نیز می‌توانید دنبال کنید.

.


.

مجموعه‌ سام‌کافه

کافه فضایى براى گفتگو؛ سام‌کافه نیز گاهی ویدئوهای فرهنگی جالب و با کیفیتی تولید می‌کند. ویدئو‌های سام‌کافه را می‌توانید بر روی صفحه اینستاگرام آنها ببینید.

.


.

کانال تلگرامی “اطلاع‌رسانی نشست‌های فرهنگی و علوم انسانی” نیز سعی دارد -قبل از برگزاری جلسات- اطلاع‌رسانی لازم را به علاقه‌مندان انجام دهد.

.


.

یک نظر برای “گفتگوی زنده اهالی فرهنگ؛ لایو اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *