نوشتار اینستاگرامی حسین آخانی درباره‌ی غذا دادن به حیوانات

نوشتار اینستاگرامی حسین آخانی درباره‌ی غذا دادن به حیوانات

لطفا فحش ندهید
این تصاویر جای دوری نیست. من هر روز اینها را می بینم و غصه می خورم. همسایه کناری ما هتل پنج ستاره برای گربه ها راه انداخته است. هر بار بیرون می روم انواع و اقسام غذاها و گوشت های مختلف که در ظروف یکبار مصرف ریخته شده است جلوی گربه ها گذاشته می شود. بسیاری مواقع افسوس می خورم در حالی که بخش زیادی از نیازمندان در این کشور گرسنه اند، اینگونه دادن غذاهای انسانی به گربه ها سوالات جدی در ذهن ایجاد می کند.

https://dl.3danet.ir/pic/hosseinakhani1.jpg
من قبلا در مورد این نوع غذا دادن به گربه ها و سگ ها نوشته ام و البته با واکنش تند حامیان این‌نوع غذا دهی به حیوانات مواجه شده ام. این‌کار غلط است و سازمانهای بین المللی حفاظت بارها اعلام کرده اند که اینگونه غذا دهی، ضمن آنکه می تواند سلامت این حیوانات را تهدید کند باعث تغییر عادت آنها شده و این حیوانات را به موجوداتی وابسته به انسان تبدیل می کند. در دراز مدت انتخاب طبیعی باعث تقویت ژنهای گربه های تنبل و حذف گربه های شکارچی می شود. اگر روزی به هر دلیلی (مانند زلزله، خشکسالی، فوت آن آدم غذا ده و …) این کار متوقف شود ما باعث آسیب و رنج این حیوانات می شویم. مسئله دیگر حمایت افراطی این حیوانات باعث افزایش جمعیت آنها در محیط های شهری شده و آنها را معرض انواع مشکلات و تصادف قرار می دهد. من از کسانی که بدین شکل افراطی باعث تکثیر سگ و گربه شده و آنها در معرض آزارهای بعدی قرار می دهند می پرسم، آیا خودشان حاضرند فرزندان زیادی بوجود آورند و آنها را بدون امکانات و سر پناه در جامعه رها کنند؟

علاوه به این مسائل سه نکته مهم است که کلا در تناقض با ادعای حیوان دوستی و محیط زیست دوستی این افراد است.
۱_ حیوان دیگری را بکشیم و گوشتش را به حیوان دیگری بدهیم، از نظر اخلاقی قابل توجیه نیست. آن حیوان شکار گر می تواند طبق غریزه حیوان کوچکتر از خود را در زنجیره غذایی پیدا کند.

https://dl.3danet.ir/pic/hosseinakhani2.jpg
۲_ این حجم از ظرف یکبار مصرف که برای غذا دادن این گربه ها مصرف می شود هزاران درد و بلای دیگر برای هزاران حیوان دیگر و از جمله خود انسان درست می کند.

https://dl.3danet.ir/pic/hosseinakhani3.jpg
۳_ حمایت از حیواناتی مانند سگ و گربه آسیب جدی به بقای بسیاری از گونه های حیات وحش می زند. ما نمی توانیم مدعی حیوان دوستی باشیم ولی کارمان باعث آسیب رساندن به دیگر گونه های جانوری گردد.
سخن پایانی: از نوشته من برداشت حیوان آزاری نکنید، کسی حق ندارد باعث آزار و یا کشتن حیوانی شود.
اگر کسی تهدید و فحاشی کند بلاکش می کنم.
اگر از این مطلب استفاده کردید، آن را با استوری به دوستان خود توصیه کنید.

.


.

صفحه اینستاگرام حسین آخانی

کانال تلگرامی حسین آخانی

.


.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *