کتاب فواید گیاه‌خواری اثر صادق هدایت

کتاب فواید گیاه‌خواری اثر صادق هدایت

صادق هدایت در جوانی گیاه‌خوار شد و کتابی در فواید گیاه‌خواری نیز نوشت. او تا پایان زندگی گیاه‌خوار باقی‌ماند. بزرگ علوی در این باره می‌نویسد: «یک بار دیدم که در کافه لاله‌زار یک نان گوشتی را که به زبان روسی بولکی می‌گفتند، به این قصد که لای آن شیرینی است، گاز زد و ناگهان چشم‌هایش سرخ شد، عرق به پیشانی‌اش نشست و داشت قی می‌کرد که دستمالی از جیبش بیرون آورد و لقمه نجویده را در آن تف کرد.»
او همواره از خوردن گوشت پرهیز می کرد و در پاسخ درخواست دوستانش مبنی بر استفاده از گوشت می گفت: من این لاشه ها و مردارهای رو به متلاشی شدن را نمی خورم.
کتاب فواید گیاه‌خواری به برهان های گیاه خواران می پردازد.از دلایل اخلاقی گیاه خواری (به چالش کشیدن مفهوم خرد با دیدگاهی که دکارت آن را ویژه ی آدمیزاد می داند) گرفته تا گفتگوهایی درباره ی فیزیولوژی بدن آدمیزاد (که بنا به برهان های این کتاب با گیاه خواری سازگار است).همچنین این کتاب به بررسی صنعت بیرحمانه تولید گوشت و نکات ظریفی از آن می پردازد که مردم چندان درباره ی آن ها نمی اندیشند.دراین کتاب صادق هدایت نقل قول هایی ازبزرگان گیاه خوار را نیز گردهم آورده است که خواندن آن ها خالی از لطف نیست.

.


.

دانلود کتاب فواید گیاه‌خواری

.


.

دانلود فایل های صوتی فصل های کتاب فواید گیاه‌خواری :

2.4 Mb     دیباچه

.

8.0 Mb   فصل اول

.

9.1 Mb   فصل دوم

.

5.8 Mb  فصل سوم

.

14.0 Mb  فصل چهارم

.

6.7 Mb  فصل پنجم

.

4.8 Mb  فصل ششم

.

11.4 Mb  فصل هفتم

.

6.6 Mb  فصل هشتم

.

6.7 Mb     فصل نهم

.

3.7 Mb    فصل دهم

.

10.2 Mb  فصل یازدهم

.

10.2 Mb  فصل دوازدهم

.


.

2 نظر برای “کتاب فواید گیاه‌خواری اثر صادق هدایت

  1. انسانیت این فرد رو در همون یکی دو خط اول کاملا حس کردم روحش شاد و راهش پر رهرو من خودم گیاهخوار هستم و راه این انسان بزرگ رو در پیش خواهم گرفت همه سخنان و عقایدشان کاملا حقیقت هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *