درس‌گفتارهای هادی صمدی با عنوان «رویکردهای تکاملی به فلسفه»

درس‌گفتارهای هادی صمدی با عنوان «رویکردهای تکاملی به فلسفه»

مجموعه‌ی رویکردهای تکاملی به فلسفه سلسله سخنرانی‌هایی است که در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به دعوت کتابخانه‌ی ملی در محل کتابخانه طی ۱۴ جلسه برگزار شد. در این جلسات به نحو مقدماتی رابطه‌ی نظریه‌ی تکامل زیستی و فلسفه برای مخاطبان عمومی شرح داده شد. در جلسات نخست ابتدا به نحوی اجمالی جایگاه رویکردهای طبیعت‌گرایانه در فلسفه‌ی روز معرفی شد و سپس بخش‌هایی از آراء معرفت‌شناختی داروین عرضه گردید. در جلساتی نیز نظریه‌ی انتخاب طبیعی شرح داده شد. در ادامه تکامل انسان طرح شد و جلساتی نیز به زیباشناسی تکاملی و اخلاق تکاملی اختصاص یافت.

.


.

درس‌گفتارهای هادی صمدی با عنوان «رویکردهای تکاملی به فلسفه»

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه هشتم

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم

جلسه سیزدهم

جلسه چهاردهم

.


.

لازم به ذکر است با تغییرات مدیریتی در اندیشکده جلسات نیمه کاره رها شد.

کانال تلگرامی هادی صمدی

.


.

6 نظر برای “درس‌گفتارهای هادی صمدی با عنوان «رویکردهای تکاملی به فلسفه»

 1. با عرض سلام و ادب

  خواهش میکنم چند سطری به معرفی نویسندگانی که مقالات و درسگفتارهایشان را اینجا می گذارید اختصاص دهید تا به شناختی اجمالی از این عزیزان دست یابیم. البته بعضی شهرت بیشتری دارند مثل ملکیان و دیگران نیاز به این کار برای آنها نیست. اما برای عده زیادی نویسندگان جوان چنین نیازی احساس می شود.

  ارادتمند شما

 2. سلام، این درس ها فوق العاده است. ممنون از اینکه برای دانلود گذاشتین. فقط یک نکته، فایل صوتی جلسه چهارم آپلود نشده و لینک فایل جلسه چهارم در واقع تکرار جلسه ی چهاردهمه. لطف میکنین اگر جلسه چهارم رو قرار بدین.

 3. سلام
  چه حیف که این سلسله گفتارها ادامه نیافته و به سرانجامی نرسیده. آیا این امکان نیست و آیا مسئول گرانقدری نیست که به تکمیل مباحث مطروحه بپردازد؟و از استاد نیز دعوت و دلجویی شود؟

 4. سلام و عرض ادب خدمت هییت گرد آورنده و دست اندرکاران صدانت. واقعا کار تون عالی و شایسته تقدیره
  اما در اینجا روی سخنم بیشتر با استاد صمدیست. استاد کارت بی نظیره. مت تاکنون چنین گردآوری جذابی از رویکرد فرگشتی را جایی ندیده ام.
  یه پیشنهاد هم دارم. چون واژه تکامل معنای کامل شدن را تداعی می کند، واژه فرگشت به معنای تغییر بدون داشتن هدفی ذاتی یا غایی بهتر است.
  ممنون

 5. با سلام و درود بیکران بر سایت پر محتوا صدانت
  خواهشمندم که سایت خود را غنی تر کنید و سخنرانی و فایل صوتی بهتر و بیشتری با وسعت و تنوع موضوعات بار گزاری کنید هرچند تاکنون جزء بهترین ها بودید . با سپاس
  لطفا آقای صمدی آیا منبع در این جلسات معرفی کردند یا ازروی کدام کتاب تدریس میکنن. سپاسمندم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *