مستند سینماییِ از غذا تا انقراض

مستند سینماییِ از غذا تا انقراض

مستند سینماییِ «از غذا تا انقراض» (Eating Our Way to Extinction) مخاطبان را به سفری دراز دورِ دنیا می‌برد و دست روی موضوعی می‌گذارد که کسی حاضر نیست درباره‌اش حرف بزند: آیا گونۀ بعدیِ در مسیر انقراض ماییم؟ این مستندِ گیرا، با افشای حقایقِ تلخ و پرداختن به حساس‌ترین مسئلۀ زمانۀ ما بر پردۀ سینما، یعنی فروپاشی اکولوژیک، پیامی ساده و درعین‌حال تأثیرگذار دارد.
کارگردانیِ این مستند بر عهدهٔ آتو براکوی و لودُویک براکوی، و تهیه‌کنندگیِ آن با کیان توکلی، مارک گَلوین، و لودُویک براکوی از شرکت سینمایی Broxstar Productions (لندن) بوده‌است. نسخهٔ انگلیسی این مستند در اکتبر سال ۲۰۲۱ با روایت کیت وینسلت منتشر شد و تاکنون به بیش از ده زبان منتشر شده‌است.
نسخهٔ فارسی آن نیز در مرداد ۱۴۰۲ با روایت شبنم مقدمی در اختیار مخاطبان فارسی‌زبان قرار گرفت.

.


.

مشاهدهٔ نسخهٔ کامل مستند از غذا تا انقراض:

نماوا  | یوتیوب  | آپارات  | تلگرام

.


.

دست‌اندرکاران نسخهٔ فارسی مستند:

روایت: شبنم مقدمی

ترجمه: علی بنی‌اسد، محمدرسول علیزادهٔ اصلی (ترجمهٔ روایت)، کیمیا معزّی

ویرایش و بازبینی: محمدرسول علیزادهٔ اصلی

مایلید دربارۀ «از غذا تا انقراض» اطلاعات بیشتری کسب کنید؟

وب‌سایت

اینستاگرام

.


.

1 نظر برای “مستند سینماییِ از غذا تا انقراض

  1. در جهانی که امپراطور هوس حکم فرماست،ممانعت از نابودی جنگل ها تا ۲۰۳۰ که طبق پیش بینی ها با عملکرد فعلی تنها ۱۰ درصدشان باقی خواهد ماند، شوخیست.به قول حضرت حافظ:”پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت”.هوس آدم آرمیده در کاخ خدا را به عصیان واداشت تا به کوخ خاک هبوط کند،حال که مشعوف از هم آغوشی هوس بر ویرانه های خود ساخته نشسته است،طغیان علیه نفس و تاختن بر هوس،رویایی است که در کابوس های انسان محال است رخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *