درس‌گفتار فلسفه کانت از دکتر سید حمید طالب‌زاده

درس‌گفتار فلسفه کانت از دکتر سید حمید طالب‌زاده

کانت را به عنوان نقطه ی عطفی در فلسفۀ جدید می شناسیم. کانت فیلسوفی است که همۀ فلسفۀ ما قبل او و فلسفۀ ما بعد او با او شناخته می شود. می شود. شاید بتوان گفت بزرگترین فیلسوف دوره ی مُدرن غرب، کانت است. اهمیت فلسفۀ او این قدر است که در همه یشؤون فکری و اجتماعی غرب اثر کرده است. تا آن جا که هایدگر در نقلی می گوید “ما زیر سایۀ کانت زندگی می کنیم.” یعنی جهان غرب زیر سایۀ کانت و تفکر کانت زندگی می کنند.
درسگفتارهای پیش رو، درس های دکتر سید حمید طالب‌زاده برای دوره‌ی درسی کارشناسی دانشگاه تهران در سال ۱۳۸۹ است که به جوانب مختلف اندیشه ی کانت پرداخته است.

.


.

درس‌گفتار فلسفه کانت از دکتر سید حمید طالب‌زاده

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه هشتم

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم

جلسه سیزدهم

جلسه چهاردهم

جلسه پانزدهم

جلسه شانزدهم

جلسه هفدهم

جلسه هجدهم

جلسه نوزدهم

جلسه بیستم

جلسه بیست و یکم

جلسه بیست و دوم

جلسه بیست و سوم

جلسه بیست و چهارم

.


.

6 نظر برای “درس‌گفتار فلسفه کانت از دکتر سید حمید طالب‌زاده

 1. لطف می‌کنید که درس‌های استاد طالب‌زاده رو در کانال تلگرامتون هم بذارید؟
  خیلی ممنون میشیم.

 2. باسلام،
  تدریس کانت اقای دکتر طالب زاده بسیارعالی قابل استفاده می باشد در صورت امکان دروس دیگری را از اقای دکتر در سایت جهت استفاده علاقمندان قرار دهید،باتشکر،

 3. کاش در هر فایل به صورت جداگانه عنوان مبحثی که ارایه میشود مشخص میبود که اگر کسی بخش خاصی از فلسفه کانت را نیاز داشت به ان به صورت بسیار راحت تری دسترسی می یافت.

 4. بااینکه ازسال هزارو سیصدو پنجا ودو کم وبیش فلسفه میخواندم میخوانم باور کنید برای اولین با تمایز تفکر ارسطوئی وتفکر دوران جدید یعنی تبدیل ذهن به سوژه بخصوص انقلاب کپرنیکی کانت را تاحدودی فهمیدم .چون اگه این تمایز رانفهمی یعنی بنیان تفکر ایرانی اسلامی ارسطوئیت رانفهمی تمامی کانت وبعد اورا درقیم فهم میکنی
  بهرحال برای ایشان سلامت وتندرستی ارزو مندم وخیای علاقه دارم درسهای ایشان دررابطه بافلاسفه ومتکلمین ایرانی را بخوانو یا گوش کنم اگه جائی موجود است باتشکر مجدد از ایشان وصدانت

 5. سلام ممنون از اشتراک گذاری فایل ها.واقعا برای کسانی که در شهرستان هستند به خصوص در روابط مرکز-پیرامونی وضعیت اکنون ما موهبت بزرگی است.
  یک سوال داشتم اینکه این فایل ها تمام فلسفه کانت از قبیل نقد دوم و سوم را هم دربرمیگیرد؟
  اگر هم ممکن است از اعضای سایت خواهش کنم که تقسیم بندی بین فایل ها برقرار ‌کنید که افراد بتوانند به تفکیک سراغ ان بخش مورد نیاز خود بروند و سردرگم نشوند.
  با تشکر

 6. با تشکر فراوان خیلی لطف کردید در حق ما .لطفا در مورد فایل ۲۴ توضیح بدید که کدوم قسمته و چرا ناقصه؟
  و اگر مقدور باشه لطفا درسگفتار قرون وسطی و از بیکن تا هیوم رو هم قرار بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *