پاسخ دختر اوباما به کامنت‌های ایرانی‌ها، رضا ساکی

پاسخ دختر اوباما به کامنت‌های ایرانی‌ها، رضا ساکی

بعد از یورش کاربران ایرانی به اینستاگرام دختر اوباما ، او خطاب به ایرانی‌ها بیانیه‌ای صادر کرد. مالیا اوباما در این بیانیه آورده است:

کامنت‌های شما مردم ایران که به دور از فحش و فضیحت بود چشم من را به دنیا باز کرد و من الان مالیایی هستم که تازه متولد شده است. من در این چند روز فهمیدم پدرم چقدر سفاک، دروغ‌گو و حیله‌گر است و دانستم که کشورم چقدر در حق شما ظلم کرده است. راستش را بخواهید با این که سخت بود اما متن برجام را چند بار خواندم و بعد به دفتر پدرم رفتم و با لگد در را باز کردم و گفتم باید موبه‌مو برجام را رعایت کنی. پدرم که از رفتار من سخت ناراحت شده بود من را از اتاق بیرون کرد و گفت دیگر دختر من نیستی اما به قول خانم چرخنده که در تلگرام با او آشنا شدم دیگر خودم را دختر ایران می‌دانم.

مردم عزیز ایران. خوشحالم حالا که دارم با شما حرف می‌زنم به صفحه پدرم هم رفته‌اید و دارید او را به راه راست هدایت می‌کنید. لطفا پدرم را دربیاورید یعنی کاری کنید که باراک بفهمد چقدر اشتباه کرده است. البته به او توضیح خواهم داد بسیاری از اکانت‌ها فیک هستند و برخی هم دنبال کار می‌گردند  و برخی هم فقط جُک کپی می‌کنند؛ اما به او خواهم گفت که در میان کامنت‌ها برخی کامنت‌ها هستند که باید با چشم دل آنها را خواند.

بله من کامنت‌ها را از زاویه دیگر خواندم. یک کاربر نوشته بود: ایکبیری. یکی دیگر نوشته بود: میمون. یکی دیگر نوشته بود: دایرکت لطفا و یکی دیگر نوشته بود: عروس ننه‌ام می‌شی؟ و یکی دیگر شارژ پنج تومانی می‌خواست.

من دریافتم که در زندگی قبلی آن طور که باید و شاید، دختر شایسته‌ای برای جامعه‌ام نبوده‌ام و حالا می‌خواهم دیگر خودم را در انظار عموم قرار ندهم و عکس‌های خودم را با شلوار جین که نماد فراماسونری و غرب‌گرایی و بی‌هویتی است منتشر نکنم.

از همه شما مردم خوب ایران ممنونم. برای پدرم دعا کنید. خیلی سفاک است متاسفانه.

باقی بقای‌تان

انتهای پیام

.


.

پاسخ دختر اوباما به کامنت‌های ایرانی‌ها، رضا ساکی

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – طنز روز

رضا ساکی

.


.

 

8 نظر برای “پاسخ دختر اوباما به کامنت‌های ایرانی‌ها، رضا ساکی

 1. با عرض سلام
  ضمن ارادتی که نسبت به مسئولان سایت صدانت دارم
  ولی باعث تأسف است که چنین مسائلی در این سایت (صدانت) منتشر میشود. سایتی که نظرات و افکار اندیشمندان را منتشر میکند در شأن آن نیست که چنین مسائل سطی را منعکس کند.

 2. باید به مسائل عملی جامعه هم پرداخت. وقتی ملکیان از اخلاق ایرانیان انتقاد می کند و از چاپلوسی از ملت ایران با عناوینی چون شریف و دلیر گلایه دارد حق با اوست. این مصداق مشتی از خروار است. من با این انعکاس ها بصورت اندک در سایت صدانت موافقم.

 3. بسیار کار بجایی کردید این پیام را گذاشتید
  این پدیده باید از نگاه روانشناسی اجتماعی مورد بررسی عمیق قرار گیرد و نتیجه ی آن به اطلاع عموم مردم برسد تا متوجه ریشه های روانی عمل ناپسند خود باشند
  متاسفانه این پدیده دارد به هویت ایرانی ما لطمات چبران ناپذیری وارد می کند اگر نجنبیم و اطلاع رسانی نکنیم و بیماری ی را که دارد همه گیر میشود را پیش از اپیدمی شدنش درمان ننماییم

 4. بله دوست عزیز این پدیده باید مورد مطالعه قرار گیرد و با یکی دو روز هم حل نمیشود. عرض بنده این که این خبر نباید به این شکل در این سایت قرار میگرفت حداقل اش یک نقدی هم همراه آن آورده میشد. چه بسیار افراد کم خردی هستند که از این پیام ها نتیجه های دلخواه میگیرند.
  بهتر بود در همان فضای اینستاگرام باقی میماند.

 5. به نظر بنده درج اینگونه مطالب و ادبیات در چارچوب اهداف سایت فاخری چون صدا نت قابل تعریف نیست .

 6. با سلام
  به نظر من درج این مطلب منافاتی با این سایت ندارد. اتفاقاً این مطلب به هیچ وجه سطحی نیست و بیانگر واقعیت بسیار تلخی است که البته احتیاج به بررسی و آسیب شناسی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *