۹ نشانه تشخیص اینکه شما فردی حساس به انرژی هستید

۹ نشانه تشخیص اینکه شما فردی حساس به انرژی هستید

هر روزه افراد بیشتری متوجه می شوند که در گروه انسان های با حساسیت بالا قرار گرفته اند، حساس به انرژی و احساسات ساطع شده از محیط پیرامون خود. این خصلت را در انگلیسی empathy می نامند که در فارسی به کلمه “همدل” ترجمه شده است ولی معنای دقیق آن فردی ست که با حساسیت بالا قادر به درک وضعیت ذهنی و احساسی اطرافیان خود بوده و از هوش اجتماعی بالایی برخوردار است و معمولا در کمک کردن به دیگران پیشرو می باشد.

دانستن اینکه شما از این گونه افراد می باشید یا خیر، مهم است زیرا که ما معمولا فکر می کنیم همه آنچه که درک و احساس می کنیم از درون خود ما نشأت می گیرد. چه اتفاقی می افتد اگر متوجه شویم برخی از افکار و احساسات ما  متعلق به افراد دیگری هستند که در اطراف ما قرار دارند یا با ما ارتباط نزدیک دارند، مثلا  افرادی که با هم در یک اتاق نشسته ایم یا خانواده و دوستان نزدیک؟!

برای شناخت و آگاهی بیشتر شما به ۹ خصوصیت این افراد اشاره می کنیم:

۱- شما احساسات دیگران را درک و دریافت می کنید، حتی اگر در نزدیکی شما نباشند

اگر شما از این دسته افراد حساس باشید، می توانید حوزه انرژی دیگران را حتی وقتی به شما نزدیک نیستند دریابید. آنها ممکن است در شهر یا کشوری دیگر باشند ولی مسافت اهمیتی ندارد. البته این افراد بایستی به گونه ای با شما پیوند انرژیک برقرار کرده باشند. مثلا زمانی در کنار هم بوده باشید و یا عواطفی میان شما رد و بدل شده باشد. اگر شما از این گروه افراد می باشید مهم است این عادت را برای خود برگزینید و از خود بپرسید: “آیا این احساسات متعلق به من هستند؟” شما به این طریق می توانید خود را از بسیاری احساسات ناخوشایند که مربوط به شما نمی باشند برهانید.

۲- در فضاهای شلوغ و پر جمعیت احساس خفگی و سنگینی می کنید

شما ترجیح می دهید در اجتماعات کوچک و یا تنها باشید زیرا که در میان جمعیت زیاد، احتمال دریافت انرژی های منفی و احساسات ناخوشایند از دیگران افزایش می یابد و نوعی احساس سنگینی و فشار بر خود احساس می کنید.

۳- شما به نور، صداها، بوها و لمس بسیار حساس هستید

شما نور زیاد و اغلب مصنوعی را دوست ندارید زیرا که موجب آزارتان می شود. به طعم ها بسیار حساس هستید و براحتی آنها را تشخیص می دهید. بوها، دود و آلودگی هوا را با حساسیت بیشتری از دیگران دریافت می کنید، گوش هایی تیز دارید و نیز حس لامسه شما بسیار قوی ست. حتی تشعشعات الکترومغناطیسی اجسام  و وسایل برقی مانند تلویزیون را به خوبی دریافت می کنید. همه این ها به این دلیل است که ذهن و بدن شما قویاَ بهم مرتبطند و بصورت طبیعی موجب می شود شما به کلیه انرژی ها حساس تر باشید.

۴- شما چیزهایی را می دانید که مدرکی برای اثبات آنها ندارید

شما فقط می دانید، نمی دانید چطور و نمی توانید آنرا به شکلی منطقی اثبات کنید. به بیان دیگر شهود شما بسیار قوی ست و قادر می باشید آنچه را درونی دریافت می کنید تفسیر کنید. اگر از این دسته افراد هستید اغلب می توانید تنها با نگاه کردن به یک فرد، خوب یا بد بودن (درستکار یا حقه باز بودن) وی را تشخیص داده و یا حداقل متوجه شوید آیا بایستی از او دوری کرد یا خیر!

۵- مردم به شما می گویند که خیلی حساس هستید

شاید تابحال این جمله را بسیار از دیگران شنیده باشید که “تو دیگه خیلی حساسی!” شما بیشتر از دیگران احساس می کنید، بیشتر فکر می کنید و تجربیات حسی عمیق تری دارید.

۶- وقتی کسی به شما دروغ می گوید می فهمید

شما زبان بدن را به خوبی می شناسید، همچنین می توانید تصویری ذهنی از احساسات و وضعیت روانی دیگران داشته باشید. وقتی کسی به شما دروغ می گوید می توانید تغییری را در حوزه انرژی اطرافش و تن صدایش حس کنید. حساسیت بالای شما قوه تشخیص قدرتمندی برایتان فراهم می آورد.

۷- مشاهده خشونت برای شما سخت و آزاردهنده ست

دیدن خشونت چه در فیلم ها و تلویزیون و چه در خیابان و جلوی چشمان شما، روحتان را خدشه دارد می سازد. به این دلیل که شما براحتی می توانید با افراد همذات پنداری کرده و خود را در موقعیت احساسی و روانی آنها قرار دهید.

۸- احساس همدردی و میل به کمک رسانی در شما بالاست

همانطور که در مورد قبل گفته شد به دلیل توانایی همذات پنداری و درک احساسات دیگران، تمایل به کمک به مردم در شما قوی ست و گاهی اوقات به قدری با مشکلات و ناراحتی های آنها درگیر می شوید که گویی متعلق به خود شماست. در این گونه موارد دلسوزی شما به حدی ست که ممکن است بیشتر از خود فرد احساس ناراحتی کنید.

۹- شما بطور غریزی از انرژی خوارها دوری می کنید

شما از تمامی افرادی که در رابطه با شما حکم انرژی خوار را دارند پرهیز می کنید. از آنجا که در گذشته آنها را تجربه کرده اید، می دانید چطور این افراد را تشخیص دهید. حوزه انرژی شما در حال گسترش است و بطور غریزی از ملاقات با چنین افرادی جلوگیری می کند. اگر چه تعدادی از این افراد معمولا از نزدیکان هر شخص می باشند و چاره ای جز مدارا کردن و مدیریت انرژی در برخورد با آنها نیست!

به طور کل، زندگی چنین افرادی آسان نیست بخصوص اگر کلید قلب شما در دستان دیگران باشد و در کار و زندگی خود با افراد زیادی سرو کار داشته باشید. با این حال شما از قدرت، اراده و توانایی انتخاب برخوردارید و می توانید راهکارهایی برای مدیریت حساسیت و انرژی خود بیابید. از استفاده از قدرت های خود نهراسید و کنترل امور را بدست گیرید.

.


.

۹ نشانه تشخیص اینکه شما فردی حساس به انرژی هستید

برگرفته از سایت راستمرد

منبع اصلی: www.spiritualunite.com

.


.

3 نظر برای “۹ نشانه تشخیص اینکه شما فردی حساس به انرژی هستید

  1. این مطالب سخیف (به معنای تحت اللفظی) هستند و در سطح صدا نت نیست. بسیاری مطالب منطقی و علمی در مورد Empathy و هوش هیجانی وجود دارد و نیازی به این مفاهیم بی معنا (به معنای ویتگنشتاینی: یعنی فاقد مبنای بین الاذهانی و کاربردی) نیست.

  2. کاملا واقعیت داره،من سالهاست که این نشانه ها رو دارم،خیلی خیلی احساسم قوی هستش و با یک نگاه خوب بودن(بیشتر خصلت خوب داشتن) یا بد بودن(بیشتر خصلت بد داشتن) افراد رو تشخیص می دم،و همیشه حسم درست از آب در اومده،چند سالی هست که پی بردم به انرژی حساسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *