برنامه پرگار با عنوان “اینترنت و انسان معاصر”

برنامه پرگار با عنوان "اینترنت و انسان معاصر"
برنامه پرگار با عنوان “اینترنت و انسان معاصر”
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

اینترنت دیگر تنها یک تکنولوژی نیست. اینترنت زیست انسانی را متحول کرده است. مایه‌ی شگفتی نخواهد بود اگر تاریخ نگاران و انسان شناسان بعدها در دسته بندی اعصار تاریخی از انسان اینترنتی سخن بگویند. همانگونه که با آغاز کشاورزی، بشر متفاوتی پدید آمد با آغاز اینترنت هم تفاوتی بنیادی در زیست انسانی پدید آمده ست. فرصت ها و چالش های اینترنت چیست؟ مهمانان برنامه: در پنل اول غلام خیابانی و عرفان ثابتی. هومن مقراضی و طوبی زکی پور در پنل دوم.

.


.

برنامه پرگار با عنوان “اینترنت و انسان معاصر”

مشاهده این مناظره در یوتوب

دانلود فایل صوتی این مناظره

.


.

یک نظر برای “برنامه پرگار با عنوان “اینترنت و انسان معاصر”

  1. یکی از بهترین برنامه های پرگار که گوش دادم…به خصوص صحبت های آقای عرفان ثابتی و خانم طوبی رضی پور خیلی درس آموز بودند. البته صحبت های دو مهمان دیگر هم جالب و مهم بودند… این خودآگاهی که فضای اینترنت هم فرصت و هم خطر می تواند باشد و به قول جناب عرفان ثابتی چهار مؤلفه تعامل، تخیل، گمنامی و در دسترس بودن هم می تواند به طور مثبت و هم به طور منفی مورد استفاده قرار بگیرد بسیار بصیرت بخش بود. البته همان طور که خانوم رضی پور گفتند مسئله کودکان و نوجوانان و مسئله سایت های پورنوگرافی و هرزه نگاری فوق العاده نگران کننده و دغدغه آور است که متاسفانه خیلی از روشنفکران آن را جدی نمی گیرند و سرسری از کنار آن عبور می کنند. اگر صد درصد حق با فروید درباره مبنا بودن نیاز های جنسی نباشد حداقل بهره زیادی از حقیقت را دارد. واقعا این نیاز ها و کشش های جنسی در فضای اینترنت خیلی خیلی گمراه کننده و فاسد کننده است حتی برای بزرگسالان ، چه برسد برای کودکان و نوجوانان معصوم…یاد جملاتی از رمان برادران کارامازوف افتادم که می گفت درد و رنج کودکان و نوجوانان واقعا تکان دهنده و توجیه ناپذیر است چرا که اساسا انها گناهی نکرده اند تا بخواهند مجازات شوند. به امید روزی که پورنوگرافی مانند برده داری برچیده شود و یا حداقل بساطش از فضای مجازی برداشته شود.
    هرچه پیرامون ما غرق تباهی شد ./آه، باران، ای امید جان بیداران !/بر پلیدی ها – که ما عمری ست در گرداب آن غرقیم -/آیا‌، چیره خواهی شد ؟/فریدون مشیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *