سخنرانی بابک احمدی با عنوان اندیشه انتقادی

سخنرانی بابک احمدی با عنوان اندیشه انتقادی

دوستان از من خواسته‌ بودند که بحث را متمرکز کنم بر نظریه انتقادی و متوجه شده بودم که در طرح اولیه‌ای که به من گفته‌اند ، مایل‌اند که سخنرانی راجع به نظریه انتقادی مکتب فرانکفورت باشد، ولی من ترجیح دادم که بحث را کمی بازتر و گسترده‌تر کنم. با طرح واژه اندیشه از حد نظریه انتقادی و یا حتی آن نظریاتی که درباره نظریات انتقادی در فلسفه مطرح می‌شود فراتر بروم، همان لفظ اندیشه را برگیرم و به کمک آن قدمی شاید از نظر تاریخی عقب‌تر و در واقع متوسع‌تر انتخاب کنم که بشود به وسیله آن بهتر بفهمیم که نظریه انتقادی چیست و به طور خاص نظریه انتقادی بزرگان مکتب فرانکفورت.

فایل حاضر سخنرانی بابک احمدی با عنوان اندیشه انتقادی است که در اولین جلسه از سلسله جلسات فلسفه و ادبیات در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران در تاریخ ۱۳۸۷/۱/۲۷ ایراد شده است.

دریافت فایل صوتی سخنرانی (سرور اولسرور دوم)

9 نظر برای “سخنرانی بابک احمدی با عنوان اندیشه انتقادی

 1. واقعا شاید کمتر وب سایت تونسته باشه اینگونه آرشیفی از نوشته ها و سخنرانی های بزرگان در حوزه ی دین پژوهی و فلسفه و دیگر حوزه ها به وجود اورد.
  ممنون از وب سایت همیشه به صحنه و علمی صدانت.
  همیشه همینگونه سبز و پربار باشید.

 2. سلام .
  بسییار جالب بود ، از شما متشکر وممنون هستم. اما افسوس که قدرت خرید کتب آقای بابک احمدی را ندارم.

  1. نسخه پی دی اف چند تا از کتاباشون مثلا خاطرات ظلمت و حقیقت و زیبایی در اینترنت هست. میتونید دانلود و مطالعه کنید…

 3. تشکر فراوان، به نظر شخصی بنده جناب بابک احمدی گل سرسبد اساتیدی که تدریسشان را در این وبسایت قرار میدهید است و بسیار جذاب و آموزنده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *