درسگفتار شرح الهیات شفا از آیت الله مصباح یزدی در ۱۴۱ جلسه

دانلود درسگفتار آیت الله مصباح یزدی

شرح الهیات شفا مجموعه درسگفتار های آیت الله مصباح یزدی طی سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۰ است که طی ۱۴۱ جلسه در مؤسسه “در راه حق” برای طلاب ارائه شده است. از این مجموعه تاکنون شرح مقاله اول تا پنجم در ۳ جلد تدوین و نگارش شده و توسط انتشارات مؤسسه آموزشی و پژهشی امام خمینی به چاپ رسیده است، و بقیه آن نیز در حال تدوین و نگارش است.
مجموعه پیش‌رو دوره کامل صوتی این جلسات است که برای استفاده علاقمندان عرضه می‌شود.

.


.

مقاله اول از درسگفتار شرح الهیات شفا

.

مقاله سوم از درسگفتار شرح الهیات شفا

.

.

10 نظر برای “درسگفتار شرح الهیات شفا از آیت الله مصباح یزدی در ۱۴۱ جلسه

  1. سلام و ادب!

   دوست گرامی شما می‌توانید فایل زیر را دریافت و از طریق اجرای آن در نرم افزار دانلود منیجر طبق روشی که در ادامه خواهم آورد، کلیه لینک‌های دانلود را با یک کلیک به لیست دانلود خود اضافه کنید.
   نرم افزار دانلود منیجر را اجرا کنید و به مسیر زیر بروید:
   task / Import / From IDM xport file

   سپس فایل زیر را اتخاب و به لیست اضافه کنید
   دریافت فایل:
   http://s6.picofile.com/file/8248229418/Mesbah_Elahiyate_Shefa.ef2.html

 1. سلام. با تشکر از شما به پاس زحماتتان در جهت ارتقای فرهنگ و دانش،
  اگر بتوانید درسهای شفای آیت الله سید حسن مصطفوی( استاد فعلی دانشگاه امام صادق) را که از سال ۸۲ یک در جمع حوزویان و دانشگاهیان در قم برگزار شد و مدتی شبکه ۴ سیما آنها را پخش کرد و نیز درسهای الهیات نجات ایشان را که در جمع استادان فلسفه در تهران برگزار شده به دست بیاورید و در سایت بگذارید حتما دانش پژوهان فلسفه، بویژه فلسفه مشاء استفاده خواهند کرد. به درود.

 2. سلام
  ظاهرا ۴۰۰ ساعت تدریس موشکافانه استاد مجهول القدر فلسفه جناب حشمت پور از ۱۴۰ ساعت جناب مصباح کاملتر است. تمرکز جناب حشمت پور فقط بر فهم دقیق متن شیخ الرئیس است بر خلاف روش جناب مصباح. لینک دانلود:
  http://www.eshia.ir/Feqh/Archive/heshmatpour/elahiyat/89

 3. سلام. با تشکر از شما و عزیزمان که لینک درسهای استاد ناشناخته و کم نظیر متون فلسفه اسلامی، استاد حشمت پور را قرار دادید. البته ایشان درسهای زیادی در حوزه علمیه و دانشگاه تربیت مدرس قم تدریس کرده اند که حتما برای استفاده دانش پژوهشان فلسفه اسلامی جزو بهترین گزینه هاست. اگر بتوانید درسهایی از ایشان بگذارید که خیلی جالب خواهد بود( از طریق پی گیری از دانشگاه قم). و نیز لطفا اگر درسهای سینوی نام دار معاصر آیت الله سید حسن مصطفوی را بگذارید خیلی بجاست.

 4. با تشکر.

  درسگفتار استاد صمدی آملی در زمینه فلسفه و عرفان اسلامی بسیار کاربردی است .حتی برای عموم افراد جامعه که سواد فلسفی ندارند قابل استفاده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *