درس‎گفتار حقیقت و روش گادامر از دکتر سیدمحمدرضا بهشتی

درس‎گفتار حقیقت و روش گادامر از دكتر سيدمحمدرضا بهشتی
درس‎گفتار حقیقت و روش گادامر از دکتر سیدمحمدرضا بهشتی
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

هانس-گئورگ گادامر (زادهٔ ۱۱ فوریه ۱۹۰۰ – درگذشتهٔ ۱۳ مارس ۲۰۰۲) فیلسوف برجستهٔ آلمانی در سنت قاره‌ای و نویسندهٔ اثر مشهور حقیقت و روش (۱۹۶۰) بود. گادامر در ماربورگ به دنیا آمد. پدرش شیمیدان بود. او بعدها در فرایبورگ با هایدگر آشنا شد. در آن زمان هایدگر دانشجو بود و هنوز به سمت استادی دانشگاه درنیامده بود.

گادامر از پیشگامان هرمنوتیک فلسفی است. آن زمان که شلایرماخر به شیوه‌ای تأثیر گرفته از کانت رسالت هرمنوتیک را از تعیین دستورالعمل‌هایی برای فهم به کشف شرایط عامی که اساساً فهم را امکان‌پذیر می‌سازد تغییر داد تصوری تازه از هرمنوتیک حاصل شد.

گادامر هرمنوتیک را فلسفی کرد و آن را به کمال رساند. او آن را از نظریه ادبی جدا کرد. اگر نظریه ادبی را به قاعده درآوردن تاویل به مفهومی عام از ادبیات باشد در این صورت هرمنوتیک گادامر نظری یا نظرپردازانه نیست.

.


.

صوت درس‎گفتار حقیقت و روش گادامر از دکتر سیدمحمدرضا بهشتی

جلسه اول درس‎گفتار

جلسه دوم درس‎گفتار

جلسه سوم درس‎گفتار

جلسه چهارم درس‎گفتار

جلسه پنجم درس‎گفتار

جلسه ششم درس‎گفتار

.


.

21 نظر برای “درس‎گفتار حقیقت و روش گادامر از دکتر سیدمحمدرضا بهشتی

  1. با سلام. متاسفانه فقط همین تعداد جلسات در اختیار ما هست. ما نیز این‌ها را را منتشر کردیم که اگر کسی فایل‌های دیگر را دارد برای ما ارسال کند.

 1. سلام و خسته نباشید واقعا درسگفتار حقیقت و روش گادامر توسط استاد عزیز عالی و شنیدنی بود و بسیار رهگشا و سودمند امیدوارم همه توفیق توسعه آگاهی به هموطنانمان را همواره داشته باشیم ممنون

 2. با سلام
  وافعا دستتون درد نکنه که اینقد به مشتاقان تفکر کمک می کنین.
  من هرچی می خوام فایل های درسگفتار گادامر رو لود کنم نمیشه. لطف می کنین ببینین مشکل از منه یا فایل.
  با تشکر

 3. سلام و سپاس باید بگویم این درسگفتار غافلگیر کننده بود.خواهش بنده این است که ادامه این درسگفتار را بیابید و به اشتراک بگذارید باشد که سعادتمند شوید !!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *