درس‌گفتار آموزش زبان لاتین از پژمان رنجبر (دوره اول)

درس‌گفتار آموزش زبان لاتین از پژمان رنجبر (دوره اول)
درس‌گفتار آموزش زبان لاتین از پژمان رنجبر (دوره اول)
۲٫۴ (۴۸%) ۳۰ votes

در درس‌گفتار «آموزش زبان لاتین» با زبان لاتین مانند زبانی زنده آشنا خواهیم شد. در این درس ها ما متن را مورد نظر قرار داده و تنها بر آن کار می کنیم، این یعنی قاعده های صرفی و نحوی زبان را در اثنای آزمودنِ زبان خواهیم آموخت. این روند با ساختنِ محیطی طبیعی همانند همان محیطی که زبان مادری را در آن آموختیم، علاوه بر آسانی بیشتر و سختی کمتر، جان آشنایی بیشتری برای ما در ملاقاتمان با زبان لاتین به بار می آورد. برای این درس ها نیازی به پیش زمینه یا دانش زبان شناختی خاصی نیست. نا گفته نیز پیداست که این درس ها برای کارورزان و علاقه مندانِ رشته هایی چون زبان شناسی و فلسفه و ادبیات و زبان انگلیسی و فرانسه و ایتالیایی و نیز تاریخ بسی سودمند خواهد افتاد چرا دانش زبانی وسعیی در فهم مفاهیم اساسی رشته های مذکور را به دست داده و بابی وسیع برای ورود به لایه های عمیق تر این حوزه ها در اختیار می گذارد. برای نمونه با دانستن لاتین بخش وسیعی از صرف انگلیسی و نیز ساز و کارهای اساسی زبان های فرانسه و ایتالیایی و اسپانیایی را فراچنگ مان خواهیم داشت و متون اصیل فلسفه و تاریخ و ادبیات را بیشتر خواهیم شناخت و از آنها می توان بهره برد.

.


.

جلسه اول درس‌گفتار آموزش زبان لاتین

صوت این جلسه | ۳۱ خرداد ۹۶

.

جلسه دوم درس‌گفتار آموزش زبان لاتین

صوت این جلسه | ۷ تیر ۹۶

.

جلسه سوم درس‌گفتار آموزش زبان لاتین

صوت این جلسه | ۷ تیر ۹۶

.

جلسه چهارم درس‌گفتار آموزش زبان لاتین   به زودی

.

جلسه پنجم درس‌گفتار آموزش زبان لاتین   به زودی

.

ادامه دارد (۵ جلسه)

جلسات آینده به صورت هفتگی اضافه خواهند شد

.


.

فایل pdf کتابی که در این درس‌گفتار مورد استفاده قرار می‌گیرد

.


.

مدرس: پژمان رنجبر

محل برگزاری جلسات: کانون فکر آرکه (شیراز/پُلِ معالی آباد/جنب ایستگاه مترو میرزای شیرازی/ ساختمان الف (پردیس سینما گلستان) / طبقه هشتم / واحد ٨٠۶)

.


.

5 نظر برای “درس‌گفتار آموزش زبان لاتین از پژمان رنجبر (دوره اول)

    1. درود دوست عزیز؛ کلاس های بنده غالبا در شیراز و موسسه آرکه برگزار میشه. اگر دسترسی داشته باشید، از حضورتان در کلاس ها خوشحال میشیم.
      موفق باشید
      رنجبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *